Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 212 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witam na moim blogu. Bardzo dziękujemy za wejście na nasza stronę, a za komentarze serdecznie dziękujemy.

Bohaterowie Sagi Zmierzch

czwartek, 02 grudnia 2010 16:46
Skocz do komentarzy

Bella Swan

Informacje
Imię i nazwisko
Isabella Marie Swan
Przydomek
Bella, Bells, Arizona (w filmie)
Specjalność
tarcza mentalna
Isabella “Bella” Marie Cullen zd. Swan (ur. 13 września 1987 ) - córka Charliego Swana i Renée Dwyer. Główna bohaterka serii Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer . W filmie w rolę Belli wcieliła się Kristen Stewart .

Bella urodziła się 13 września 1987 roku. Wraz z rodzicami mieszkała w małej miejscowości Forks w stanie Waszyngton . Jej rodzice rozwiedli się, gdy dziewczyna miała sześć miesięcy. Renee przeniosła się wraz z córką do Riverside w Kalifornii a następnie do Arizony , kiedy Bella miała pięć lat. Jedyne co wiadomo z jej życia w Phoenix to fakt, że brała lekcje baletu i gry na fortepianie. Nie miała chłopaka ani zbyt wielu znajomych.
Jako siedemnastolatka przeprowadza się z Phoenix do swego ojca, aby z nim zamieszkać. Decyduje się na to, ponieważ jej matka Renée po raz drugi wyszła za mąż i chciałaby móc podróżować ze swoim nowym mężem Philem. Z trudem przyzwyczaja się do towarzystwa wyluzowanych kolegów ze szkoły, jednak otoczenie szybko ją akceptuje. Wkrótce uwagę Belli przyciąga rodzina Cullenów, znana w mieście ze swojej urody i powściągliwości w kontaktach ze światem. Piątka adoptowanych dzieci doktora Cullena uczęszcza do tej samej szkoły co Bella; dziewczyna szybko orientuje się, że jeden z chłopaków, Edward , żywi do niej głęboką niechęć. Pewnego dnia ratuje Belli życie na parkingu przed szkołą, z nadludzką prędkością wbiegając między nią a rozpędzony samochód. Bella zaczyna podejrzewać, że Edward nie jest zwyczajnym człowiekiem. Postanawia dowiedzieć się od znajomego z dzieciństwa, Jacoba Blacka , czegoś więcej na temat tajemniczej rodziny. Ten opowiada jej miejscową legendę, według której Cullenowie są wampirami. Początkowo pełna niedowierzania, wkrótce dziewczyna przekonuje się, że legendy są prawdą. Bella zakochuje się w Edwardzie, jednak jego uczucia pozostają dla niej niewiadomą. Dopiero po incydencie w Port Angeles dochodzi do rozmowy między nimi, podczas której Edward przyznaje, kim jest. Wyznaje jej, że Bella jest dla niego niezwykła, po części z uwagi na swój niezwykle apetyczny zapach, a po części dlatego, że Cullen nie jest w stanie czytać jej myśli, tak jak to robi z innymi ludźmi.
Cztery tomy “Zmierzchu” skupiają się na Belli i jej kontaktach ze światem wampirów, jej próbach zaadaptowania się do ich trybu życia. Ważne są też jej uczucia. Okazuje się, że jest zakochana nie tylko w Edwardzie, ale również w Jacobie, co wprowadza w jej życie niemały chaos. W końcu wszystko się jednak wyjaśnia. W ostatniej części serii, “Przed świtem”, Bella wychodzi za Edwarda, zachodzi w ciążę i rodzi dziecko- córkę Renesmee Cullen . Poród niemal kończy się jej śmiercią, jednak Edward ratuje ją, zamieniając ją w wampira.
Bella Jest opisana jako dziewczyna o bardzo jasnej karnacji. Ma długie, proste ciemnobrązowe włosy i oczy o barwie czekolady oraz pełne usta. Na ręce ma bliznę w kształcie półksiężyca, gzie została ugryziona przez wampira Jamesa. Po przemianie jej skóra jeszcze bardziej jaśnieje, a oczy przybierają barwę szkarłatu. Nie maluje się i preferuje wygodę. Do założenia bardziej eleganckich kreacji zwykle zmusza ją Alice Wyjątkowo niezgrabna, łatwo się potyka i kaleczy.
Bella jest inteligentna i obdarzona ironicznym poczuciem humoru, jednak cechą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest jej zamknięcie w sobie. Bywa poważna i rozsądna jak na swój wiek, jednak wewnątrz jest wrażliwa i uczuciowa. Jest bardzo opiekuńcza i troskliwa, zwłaszcza w stosunku do swoich najbliższych. Kocha Edwarda nad życie. Nie lubi wydawania pieniędzy na drogie przedmioty, a luksusowe samochody uważa za niepotrzebny wydatek. Nie potrafi kłamać, źle się z tym czuje. Nie cierpi być też w centrum uwagi. Lubi czytać - do jej ulubionych autorów zaliczają się Jane Austen i Szekspir . Na widok krwi robi jej się słabo. Boi się igieł. Wielką zagadką zarówno dla Belli, jak i wampirów jest działanie jej mózgu. Pracuje on na innych zasadach niż u reszty ludzi - zdaje się nie poddawać działaniu “talentów” innych wampirów. Wyjątkiem są Alice (która jest w stanie przewidzieć jej przyszłość) oraz Jasper (który steruje jej emocjami siłą woli) ponieważ, ich zdolności nie wpływają bezpośrednio na umysł oraz Renesmee (która dotykając twarzy pokazuje swoje wspomnienia pragnienia i pytania) ponieważ odziedziczyła dar ojca i matki “na odwrót” i nic nie jest w stanie jej zablokować.
W ostatniej części sagi Bella zostaje zamieniona w wampira. Podobnie jak u niektórych osobników, i u niej po zmianie ujawniają się niezwykłe zdolności. Bella-wampir bardzo szybko omija etap nowo narodzonej, i chociaż cechuje ją olbrzymia siła i skłonności do wybuchów furii, jest w stanie się oprzeć żądzy krwi. Ponadto Bella odkrywa w sobie umiejętność tworzenia niewidzialnej tarczy, która chroni ją przed atakami mentalnymi podobnie uzdolnionych wampirów. Szybko uczy się, jak “okrywać” innych, niestety odkrywa także, że dzięki osobliwemu darowi jej córki Renesmee jej tarcza ma dziury (jak się później okazuje dotyczą one tylko jej córki, która odziedziczyła zdolności rodziców na odwrót, a więc potrafi przekazywać swoje myśli i nikt nie jest w stanie jej zablokować). Przyjmując nauki od pewnej wampirzycy-amazonki Zafriny potrafi także sprawić (odpychając od siebie tarczę), aby Edward mógł usłyszeć jej myśli mimo “ochrony” jaką zapewnia jej tarcza.
Podczas podróży poślubnej Belli i Edwarda, dziewczyna zachodzi w ciążę. Dziecko rozwija się w zabójczo szybkim tempie, w związku z czym młode małżeństwo postanawia wrócić do rodzinnego domu Edwarda, do Forks, aby Carlisle mógł zbadać Bellę. Rodzina Cullenów próbuje nakłonić Bellę do usunięcia ciąży, ponieważ jej życie jest zagrożone, ale ta nie chce o tym słyszeć chwalona za swoją decyzję przez Rosalie. Po pewnym czasie Edward jest w stanie czytać w myślach dziecku pomimo iż jeszcze się nie urodziło. Niestety któregoś dnia (po około miesiącu od podróży poślubnej) gdy Bella jest już w zaawansowanej ciąży, dziecko ma kłopoty z oddychaniem i przez to łamie matce wiele kości (w tym kręgosłup). Za pomocą cięcia cesarskiego Rosalie, Edward i Jacob odbierają poród. Tak rodzi się Renesmee, która jest półwampirem. Rosalie nie wytrzymuje zapachu krwi i budzi się w niej pragnienie, jednak Jacob odciąga ją od Belli i dziecka. Ponieważ serce Belli powoli przestaje bić, Edward wbija jej w serce strzykawkę ze swoim jadem, co sprawia, że jego żona staje się wampirem.
Bohaterka nie znosi pełnej wersji swojego imienia. Automatycznie poprawia wszystkich, którzy zwracają się do niej “Isabella”. Jedynie Edward Cullen witając się z Bellą, nie popełnił tego samego błędu co inni i użył zdrobnienia.

Edward Cullen
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przezRobert Pattinson

Informacje
Imię i nazwisko
Edward Anthony Masen
Edward Cullen jest postacią z sagi “Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer , a także filmu pod tym samym tytułem . Jest wampirem, który zakochuje się ze wzajemnością w Belli Swan , zwykłej dziewczynie. W ostatniej części sagi, “Przed świtem” , żeni się z nią i płodzi dziecko, co pociąga za sobą przemianę Belli w wampira.
Edward Cullen jest opisywany jako wyjątkowo urodziwy, nawet wśród wampirów. Ma białą skórę, w słońcu iskrzącą jak diamenty, kasztanowe włosy, zawsze w wystudiowanym nieładzie i oczy o zmiennym kolorze, od jasnozłotego do czarnego, w zależności od stopnia pragnienia. Jest wysportowany i muskularny, autorka porównuje nawet jego ciało do posągu Adonisa . Jest nadludzko silny i szybki, potrafi również czytać w myślach ludzi, wilkołaków i wampirów, jedynie Bella jest odporna na jego dar.
Edward jest bardzo poważną osobą. Poprzez wgląd do umysłów innych istot poznaje ich psychikę i poglądy, co niekiedy pomaga mu przeżyć (np. w Przed świtem podczas rozmowy z Volturi ). Ma wyrafinowane poczucie humoru. Potrafi być cyniczny i niemiły, ale zazwyczaj stara się być uprzejmy. Wychowany w czasach pierwszej wojny światowej, ma maniery dżentelmena. W stosunku do Belli jest troskliwy, zaborczy i nadopiekuńczy. Potrafi być bardzo zazdrosny, irytuje go także tarcza mentalna jego ukochanej. Walczy o zachowanie Belli przy życiu - nie chce jej przemienić w wampira, by nie utraciła duszy. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu. Dzięki swojemu urokowi potrafi zamącić w głowie niejednej kobiecie, lecz jego wygląd potrafi także przerazić. Edward, podobnie jak inne wampiry, miewa częste wahania nastrojów.
Edward urodził się 20 czerwca 1901r . Jego matka nazywała się Elizabeth Masen a ojciec - Edward Masen (senior). W roku 1918 świat ogarnęła pandemia grypy hiszpanki . Wśród tysięcy umierających ludzi znalazła się rodzina Edwarda. Pierwsza fala epidemii zabrała Edwarda seniora, następnie umarła Elizabeth. Tuż przed śmiercią, kobieta w gorączce prosiła doktora Carlisle’a Cullena , by postarał się uratować życie jej syna za wszelką cenę. Carlisle zmagał się z własnym sumieniem, ale w końcu podjął decyzję. Zabrał matkę Edwarda do kostnicy, następnie wrócił po jej syna. Nikt nie zauważył, że Edward jeszcze żyje - zbyt wielu ludzi było chorych, nikt nie zwracał uwagi na to co robi Carlisle. Doktor zabrał chłopaka do swojego domu i tam przemienił go w wampira, kąsając go.

Emmett Cullen
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Kellan Lutz

Informacje
Imię i nazwisko
Emmett Cullen (wampirze imię i nazwisko), Emmett McCarty (ludzkie imię i nazwisko)
Przydomek
Em
Emmett Cullen (urodzony jako Emmett McCarty) - fikcyjny bohater serii książek “Zmierzch ” autorstwa Stephenie Meyer , a także filmu pod tym samym tytułem .
Jest adoptowanym synem Carlisle’a i Esme , przybranym bratem Edwarda , Alice i Jaspera , mężem Rosalie Hale . W Przed świtem zostaje szwagrem Belli Swan oraz wujkiem Renesmee Cullen .
Emmett urodził się w 1915 roku, mieszkał w Gatlinburg, Tennessee. W 1935 roku został zaatakowany przez niedźwiedzia i znaleziony w lesie przez Rosalie, która polowała akurat na tym obszarze. Emmett przypominał jej wyglądem dziecko jej przyjaciółki, które miało takie same dołeczki i niewinny wygląd, postanowiła więc go uratować. Za jej namową Carlisle Cullen przemienił ciężko rannego Emmeta w wampira. Nieco później Emmett zakochał się w swojej wybawczyni i pojął ją za żonę.
Emmett jest przedstawiony jako wysoki, krzepki, niezwykle umięśniony chłopak. U większości ludzi budzi większą grozę niż jego przybrani bracia. Ma ciemne loczki a gdy się uśmiecha, powstają mu dołeczki.
W filmie Zmierzch w rolę Emmetta Cullena wcielił się aktor Kellan Lutz .
Emmett jest bardzo wesołym i śmiałym chłopakiem. Nie boi się innych wampirów i nie stara się nawet podchodzić do nich ostrożnie, w przeciwieństwie do reszty rodzin, zapewne ze względu na jego budowę. Lubi żartować, zwłaszcza z Belli Swan. W Zmierzchu Emmett jest początkowo ostrożny w stosunku do Belli Swan , ale ostatecznie się do niej przekonuje. Jest zaskoczony, gdy Bella wymyśla sposób ucieczki, nie narażając Charlie’ego. Często dokucza jej ze względu na jej nieporadność i stałe zarumienianie się. Głosuje za jej przemienieniem w wampira w tomie Księżyc w nowiu . W Przed świtem Emmett żartem sprawia insynuacje o życiu seksualnym Belli i Edwarda, a wtedy zostaje uciszony, gdy to ona zwycięża w siłowaniu się na rękę.

Rosalie Hale
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Nikki Reed

Informacje
Imię i nazwisko
Rosalie Hale (ludzkie oraz wampirze imię i nazwisko)
Przydomek
Rose
Rosalie Hale - postać fikcyjna, bohaterka serii książek “Zmierzch ” autorstwa Stephenie Meyer oraz filmu pod tym samym tytułem . Występuje we wszystkich książkach cyklu. Rosalie jest wampirem, przybraną siostrą Edwarda Cullena , Alice Cullen oraz Jaspera Hale . Jest żoną Emmetta Cullena , z którym brała ślub kilka razy. Urodziła się w 1915 r. w Rochester (Nowy Jork), jako córka bankiera.
Rosalie jest niezwykle urodziwą dziewczyną, o nienagannej sylwetce. Ma długie, falujące blond włosy i białą skórę, jako człowiek posiadała fiołkowe oczy.
W filmie Zmierzch w rolę Rosalie Hale wcieliła się aktorka Nikki Reed .
Rosalie, będąc jeszcze człowiekiem, marząc o posiadaniu męża i dzieci zaręczyła się z Royce Kingiem II. Pewnego dnia, po wizycie u swej przyjaciółki Very, Rosalie została pobita oraz zgwałcona przez swego pijanego narzeczonego i jego kolegów i pozostawiona na pewną śmierć na ulicy. Tam znalazł ją Carlisle Cullen , a nie mogąc pomóc jej w inny sposób zmienił ją w wampira. Początkowo Carlisle chciał by Rosalie i Edward byli parą, oni jednak byli dla siebie jak rodzeństwo. Rosalie zakochała się w uratowanym przez nią Emmecie, ponieważ przypominał jej synka Very, Henry’ego.
Carlisle przemienił ją w 1933 roku. Zostawszy wampirem Rosalie zemściła się na Royce’u i jego kolegach, zabijając ich. Mordując Royce’a ubrała suknię ślubną. Uważa, że jest lepsza niż Edward i prawie tak dobra jak Carlise bo nigdy nie spróbowała ludzkiej krwi, choć zabiła siedem osób.
Rosalie do wampirzego życia wniosła wytrwałość. To jej najtrudniej było pogodzić się z swoją przemianą. Znienawidziła Bellę, która stała przed wyborem, jakiego jej nie dano i zamierzała zrezygnować z czegoś za co Rosalie dałaby wszystkoli
Rosalie na początku “Zmierzchu ” jest niemiła wobec Belli, zazdroszcząc jej wyboru, jakiego sama nie miała. W Księżycu w nowiu błędnie informuje Edwarda, że Bella popełniła samobójstwo, chociaż ta skoczyła z klifu tylko dla zabawy. W “Zaćmieniu ” Rosalie wyjawia swoją historię Belli z nadzieją, że po wysłuchaniu jej dziewczyna zrezygnuje z przemiany w wampira. W “Przed świtem ” Rose staje po stronie Belli, optując za nieusuwaniem ciąży, pełni też rolę opiekunki Renesmee podczas gdy Bella przeżywa swoją przemianę w wampira. Kiedy Volturi chcą zabić Renesmee, Rosalie pomaga zbierać świadków, którzy poświadczą, że dziecko nie powstało w wyniku naruszenia wampirzych praw.

Jasper Hale
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Jackson Rathbone

Informacje
Imię i nazwisko
Jasper Hale (wampirze imię i nazwisko), Jasper Whitlock (ludzkie imię i nazwisko)
Przydomek
Jazz
Specjalność
manipulowanie uczuciami i emocjami innych
Jasper Hale (urodzony jako Jasper Whitlock) - postać fikcyjna, bohater książek z sagi Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer oraz filmu pod tym samym tytułem .
Adoptowany syn Carlisle’a i Esme Cullenów, przybrany brat Edwarda , Emmetta i Rosalie , mąż Alice .
Urodził się w Houston w Teksasie w 1844 roku. W roku 1861, gdy wybuchła wojna secesyjna, wstąpił do armii jako ochotnik do Konfederatów mając niespełna 17 lat. W armii zrobił błyskawiczną karierę, zostając majorem po bitwie pod Galveston. Został przemieniony w wampira w 1863 przez wampirzycę Marię. Zdobył umiejętności manipulowania uczuciami i emocjami, swoimi jak i innych. Maria, biorąc pod uwagę jego wysoką pozycję w wojsku, uczyniła go swoim pomocnikiem w tworzeniu armii nowonarodzonych wampirów. Jego zadaniem było szkolenie młodych wampirów, a następnie ich zabicie, gdy nie byli już potrzebni (po około roku, kiedy ich siła słabła). Zmęczony takim życiem, dołączył do starych przyjaciół - Petera i Charlotte, jednak wkrótce i z nimi się rozstał - jego moc odczuwania emocji innych ludzi sprawiała, że nie radził sobie ze swoim stylem życia, czując strach zabijanych przez niego osób. W karczmie spotkał Alice, przewidującą o ich spotkaniu, i razem z nią dołączył do rodziny Cullenów. Ma największe problemy z opanowaniem się, widząc lub wyczuwając węchem ludzką krew.
Jasper jest wysoki i muskularny, ale szczupły - w “Zmierzchu” Bella opisuje go jako “podobnego do lwa”. Jego ciało pokryte jest bliznami w kształcie półkoli (ślady zębów), które są pamiątką po wielu latach szkolenia nowonarodzonych wampirów, jednak ludziom niezwykle trudno je dostrzec, gdyż mają słabszy wzrok niż wampiry. Ma miodowoblond włosy i oczy koloru żółtego gdy jest “syty” i czarnego, kiedy jego głód nie jest zaspokojony.
Jasper ma dar wykrywania i sterowania emocjami innych. Wadą jest to, że te emocje bardzo wpływają na jego samopoczucie.
W Zmierzchu Jasper towarzyszy wraz z Alice Belli , która ucieka przed Jamesem. W Księżycu w nowiu rzuca się na Bellę, gdy ta przypadkowo rani się papierem. Jasper w trzeciej części (Zaćmieniu ) uczy swoją rodzinę oraz wilkołaków technik walki z nowonarodzonymi wampirami. Wraz z Alice w Przed świtem odchodzi szukać pół wampira pół człowieka, by uratować dziecko Belli, Renesmee . Po poszukiwaniach, które zakończyły się sukcesem, wraca z żoną do Cullenów.


Alice Cullen

Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Ashley Greene

Informacje
Imię i nazwisko
Mary Alice Brandon (ludzkie imię i nazwisko) Alice Cullen (wampirze imię i nazwisko)
Specjalność
Wampir widzący przyszłość
Alice Cullen (urodzona jako Mary Alice Brandon) jest fikcyjną postacią serii książek Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer , a także filmu pod tym samym tytułem . Jest adoptowaną córką Carlisle’a i Esme , przybraną siostrą Edwarda , Rosalie , i Emmetta , oraz żoną Jaspera . Z czasem stała się także najlepszą przyjaciółką Belli .
Alice to bardzo niska, drobna, pełna gracji dziewczyna z krótkimi, czarnymi, nastroszonymi włosami. Jej zdolnością jest widzenie przyszłości, ma ono jednak pewne ograniczenia, bowiem Alice nie widzi przyszłości wilkołaków i mieszańców, takich jak Renesmee . Jej widzenia bywają również nietrafne, ponieważ to, co Alice widzi, zależy od decyzji podejmowanych przez ludzi, a one się zmieniają. W książce Przed świtem dochodzi do wniosku, że widzi przyszłość wampirów bo jest jednym z nich, widzi przyszłość ludzi bo kiedyś była człowiekiem, ale nie może zobaczyć przyszłości wilkołaków i mieszańców, bo żadnym z nich nie jest.
Alice opisana jest jako osoba bardzo optymistyczna, miła i która lubi opiekować się Bellą jak siostrą. Lubi chodzić na zakupy i wyprawiać przyjęcia.
Alice nie pamięta nic ze swego ludzkiego życia. dowiadujemy się jednak, że urodziła się około 1901 roku w Biloxi, w stanie Mississippi, i była przetrzymywana w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ miała wizje przyszłości. Alice została zmieniona w 1920 r. przez starego wampira, który pracował w szpitalu psychiatrycznym. Miało to chronić ją przed Jamesem, wampirem - tropicielem, który na nią polował. Po dłuższych poszukiwaniach Alice odnalazła swój grób i odkryła, że data na jej nagrobku pokrywa się z datą jej zapisania do szpitala psychiatrycznego. Odkryła również, że miała młodszą siostrę, Cynthię, i że córka Cynthii, która jest siostrzenicą Alice, żyje jeszcze w Biloxi.
Dzięki swoim zdolnościom zobaczyła rodzinę Cullenów, a także przewidziała spotkanie z Jasperem . Gdy go odnalazła opowiedziała mu o wizji dotyczącej Cullenów i razem postanowili do nich dołączyć. Według Edwarda gdyby nie jej wizje, Alice skończyłaby jako dzika bestia.

Renesmee Cullen
Twórca
Stephenie Meyer

Informacje
Imię i nazwisko
Renesmee Carlie Cullen
Przydomek
Ness, Nessie
Renesmee Carlie “Nessie” Cullen (ur. 10 września 2006) - fikcyjna postać serii książek autorstwa Stephenie Meyer . Pół wampir i pół człowiek (dhampir ), córka Edwarda Cullena i Belli Swan .
Imiona dziewczynki są kombinacją imion rodziców Belli oraz przybranych rodziców Edwarda. Imię Renesmee to kombinacja imion babć dziewczynki: Renée i Esme, a Carlie jest połączeniem imion dziadków: Carlisle i Charlie. Jest to pomysł matki dziewczynki, Belli.
Rysy twarzy i kolor włosów odziedziczyła po Edwardzie, kolor oczu po Belli, kręcone włosy zaś po dziadku - Charliem. Jej serce, inaczej niż u wampirów pełnej krwi, pompuje krew, dając jej rumieńce. Skóra Renesmee jest bardzo ciepła i delikatna w dotyku, ale jest równocześnie twarda, blada i migocze na słońcu, chociaż nie tak intensywnie, jak skóra wampira. Dziewczynka może żywić się krwią i ludzkim jedzeniem, jednak woli krew. Nie produkuje jadu. Renesmee psychicznie i fizycznie rozwija się bardzo szybko. Siedem dni po swoim urodzeniu potrafi już mówić, a pod koniec “Przed świtem” może czytać, biegać, polować oraz mówić pełnymi zdaniami bez żadnych problemów. Przestanie rosnąć w wieku lat siedmiu, osiągnąwszy stopień rozwoju psychicznego i fizycznego siedemnastolatki. Ma 24 pary chromosomów, o jedną mniej niż prawdziwy wampir. Jest niezwykle inteligentna. Renesmee wskutek wpojenia staje się obiektem uczuć Jacoba Blacka.
Renesmee potrafi pokazywać komuś swoje myśli poprzez dotykanie jego twarzy. Działa to nawet w przypadku Belli, chronionej przez tarczę mentalną. Carlaise ma teorię, że to odwrócone zdolności jej rodziców. Po czytającym w myślach Edwardzie- pokazywanie swoich myśli. Po silnej tarczy mentalnej Belli- przenikanie przez wszystkie tarcze. Dodatkowo Renesmme posiada silny urok osobisty, sprawiający, że nie można jej nie lubić.
Jacob Black nadaje jej przydomek Nessie, bo uważa, że jej pełne imię jest trudne do wymówienia. Nie podoba się to Belli, bo nasuwa skojarzenia z Potworem z Loch Ness . Jednakże później wszyscy zaczynają używać tego zdrobnienia.

Esme Cullen
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Elizabeth Reaser

Informacje
Imię i nazwisko
Esme Cullen (wampirze imię i nazwisko) Esme Anne Platt (ludzkie imię i nazwisko)
Esme Cullen - fikcyjna bohaterka sagi “Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer , a także filmu pod tym samym tytułem
Urodziła się w 1895 w Columbus, w stanie Ohio, jako Esme Anne Platt. W wieku dwudziestu dwóch lat poślubiła Charlesa Evensona, który krótko po tym wstąpił do marynarki i walczył na froncie w czasie pierwszej wojny światowej . Do domu powrócił w 1919, jednak Esme uciekła od niego rok później, będąc w ciąży.
W 1921 roku urodziła synka, który zmarł kilka dni po narodzinach. Zrozpaczona kobieta rzuciła się z klifu i została dostarczona do szpitala, gdzie pracował Carlisle , który przemienił ją w wampira. Wkrótce wzięli ślub. Do czasu dołączenia kolejnych członków rodziny Esme udawała siostrę Edwarda.
Na jej cześć Bella nazwała swoją córkę Reneesme, połączeniem imion jej i matki Belli, Renee.

Carlisle Cullen
Twórca
Stephenie Meyer
Grany przez
Peter Facinelli

Informacje
Imię i nazwisko
Carlisle Cullen (ludzkie oraz wampirze imię i nazwisko)
Carlisle Cullen - fikcyjny bohater sagi “Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer , a także filmu pod tym samym tytułem . Carlisle jest wampirem, mężem Esme Cullen oraz przyszywanym ojcem Edwarda , Alice , Emmetta Cullenów i Rosalie i Jaspera Hale . Przemieniony w wampira został w wieku dwudziestu trzech lat.
Urodził się około 1640 r. w Londynie. Tak jak jego ojciec przewodził polowaniom na wampiry. Podczas jednego z nich, około 1663 r. został przemieniony w wampira. Od początku wiedział kim się stał. Nie miał zamiaru się z tym pogodzić, próbował więc odebrać sobie życie, aby nie musieć mordować ludzi. Ponieważ to się nie udało, wyniósł się w odludne rejony. Kiedy z głodu zaatakował jelenia, odkrył, że może żyć bez konieczności zabijania ludzi. Potem popłynął do Francji , zwiedził Europę i zaczął studiować. Nocami uczył się muzykologii, przyrodoznawstwa i medycyny. Studiował we Włoszech, gdzie spotkał po raz pierwszy Volturi . Towarzyszył im przez kilkadziesiąt lat, podziwiał ich obycie i wyrafinowanie, jednak nie podzielał ich upodobania do ludzkiej krwi. Wreszcie, będąc już lekarzem, wypłynął do Ameryki.
Gdy wybuchła epidemia hiszpanki pracował na nocną zmianę w szpitalu w Chicago. Tam spotkał umierającą Elizabeth Masen i jej syna, Edwarda . Matka chłopca przed śmiercią błagała doktora by go ratował. Zdjęty litością i samotny Carlisle przemienił Edwarda w wampira. Niedługo potem spotkał umierającą Esme , która skoczyła z klifu, będac w depresji po stracie dziecka. Po przemianie w wampira stała się żoną doktora Cullena. Następnie przemienił Rosalie Hale , znalezioną na ulicy, w stanie agonalnym. Po znalezieniu przez Rosalie konającego już Emmetta , dzięki jej namowom, przemienia i jego. Jako ostatni dołączyli do Cullenów, Alice i Jasper . W ostatniej części książki do rodziny dołącza Bella Cullen i jej dziecko z Edwardem Cullenem- Renesmee.
Carlisle pracuje w szpitalu w Forks. Ma blond włosy, białą skórę i jest niezwykle przystojny.
W filmie Zmierzch Carlisle’a zagrał Peter Facinelli .

 

 

 

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 23 marca 2015 9:50

  Wyborny blog!

  autor Nora

  blog: http://tinyurl.com/o56v695

 • dodano: 02 grudnia 2010 17:01

  Witam na blogowisku w.p. Zapraszam do mnie na bloga www.zarobekfree.bloog.pl Wkrótce jak zarabiać na blogu - ciąg dalszy. Pozdrawiam i życzę wielu czytelników.

  autor janusz

  blog: zarobekfree.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  6 970  

Horoskop

O moim bloogu

Mój blog jest o tym o czym zechce pisać, ale znajdą tu się opisy, recenzje, zdarzenia z życia wzięte, ulepszone wspomnienia (bo chyba by mnie poje...ło gdybym napisała prawdę), opowieści,obrazki i nie...

więcej...

Mój blog jest o tym o czym zechce pisać, ale znajdą tu się opisy, recenzje, zdarzenia z życia wzięte, ulepszone wspomnienia (bo chyba by mnie poje...ło gdybym napisała prawdę), opowieści,obrazki i nie które zdjecia.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 6970

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl